JAK ROZPOCZĄĆ SWOJĄ MOTOPRZYGODĘ

JAK ROZPOCZĄĆ SWOJĄ MOTOPRZYGODĘ

Posted on Posted in Motostory

JAK ROZPOCZĄĆ SWOJĄ MOTOPRZYGODĘ

JAK ROZPOCZĄĆ SWOJĄ MOTOPRZYGODĘ ? Tytuł wpisu w istotny sposób traktuje o temacie. Kiedy zauważamy u siebie symptomy fascynacji motocyklizmem, za każdym razem kiedy pojazd zostawiający pojedynczy ślad przemyka obok, to już jest jakiś początek.

Zastanawiamy się wtedy czy tej fascynacji ulec, czy też nie. Bijesz się wtedy z myślami czy ja tego chcę, czy to chwilowy kaprys.

Dobiegają Cię opinie rodziny i znajomych, że to niebezpieczne, oraz, że na pewno zrobisz sobie krzywdę.

Czy ich posłuchać?

Czy jednak na przekór wszystkim i wszystkiemu ulec tej fanaberii posiadania dwóch kółek.

Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie w szczery sposób.

A kiedy już podejmiesz decyzję i jesteś na tyle odważny by była twierdząca, wtedy ważne jest aby zadać sobie pytanie, zatem " Jak rozpocząć swoją przygodę z motocyklem"?

Można by rzec prześmiewczo, że najlepiej rozpocząć od początku i to chyba będzie najlepszy start.

Czyli na początek potrzeba uzbroić się w dwie podstawowe cechy, mianowicie świadomość i wyobraźnię. Bez nich nasza przygoda może zakończyć się równie szybko, jak się rozpoczęła.

https://www.youtube.com/watch?v=GI7AxSVeqPE

Świadomość swoich umiejętności i zachowań, jak również odpowiedzialności za swoje czyny, oraz ogromnie istotna wyobraźnia i zdolność przewidywania zdarzeń na drodze.

Człowiek, jako ludzka istota bardzo często bywa nieprzewidywalny. Zwłaszcza w ruchu drogowym. Mnóstwo różnych rozpraszaczy odwraca naszą uwagę, co skutkuje dekoncentracją, często prowadzącą do niebezpiecznych sytuacji.

Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie, czyli rzetelny kurs Prawa Jazdy.

Najlepiej przeprowadzony pod okiem instruktora, który sam jest motocyklistą i to najlepiej z dużym doświadczeniem.

Dlaczego? Ponieważ motocykle w odróżnieniu od samochodów nie wybaczają błędów. Nie ma tutaj poduszek powietrznych, kurtyn, skomplikowanych systemów stabilizacji toru jazdy, czy stref kontrolowanego zgniotu.

Za to jest tutaj Człowiek, maszyna i droga.

Jeżeli spytasz, czy jazda motocyklem jest niebezpieczna? Odpowiem twierdząco bywa!

Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie i koncentracja nad tym co się robi.

Kiedy już przebrniemy przez kurs prawa jazdy i uda nam się zdać egzamin z zadowalającym wynikiem.

Powinniśmy pomyśleć o zakupie odpowiedniego ubioru, który przede wszystkim zapewni nam bezpieczeństwo, ale również komfort podróżowania. Na rynku oferta jest tak rozległa, że nie należy się spieszyć i podejmować pochopnych decyzji.

Ważny jest zakup wysokiej jakości kasku, atestowanego i renomowanego producenta. Najrozsądniejszym wyborem są kaski zabudowane, nawet jeśli podjąłeś decyzję zakupu motocykla w stylu chopper lub cruiser, a pseudo specjaliści doradzają Ci inaczej.

http://www.gromotto.com/sklep/produkt/kask-shark-raw-black/

Pamiętaj chirurg szczękowy kosztuje wielokrotność ceny dobrego kasku motocyklowego.

Na kasku nie należy oszczędzać!!!

W razie jakiegokolwiek wypadku ma za zadanie chronić nasz "ośrodek decyzyjny"

Niezbędna będzie mocna, wytrzymała kurtka wyposażona w protektory chroniące ramiona, łokcie, oraz kręgosłup. W tym przypadku do wyboru mamy propozycje wykonane ze skóry, charakteryzujące się dużą wytrzymałością na ścieranie, oraz te wykonane z materiałów textylnych. Niewątpliwą zaletą tych drugich jest wygoda, oraz świetna wymiana cieplna. Wadą zaś niska odporność na ścieranie. A w razie upadku polyester z którego są wykonane często ulega rozdarciu. Co czyni je jednorazowymi. Odzież skórzana świetnie izoluje od wiatru w chłodniejsze dni utrzymując ciepłotę ciała, natomiast w upalne dni, zwłaszcza w ruchu miejskim nie sprawdza się najlepiej.

http://www.gromotto.com/sklep/produkt/jacket-vintage/

Rękawice osłonięte wytrzymałymi protektorami, dodatkowo zabezpieczone elementami ochronnymi palców.

http://www.gromotto.com/sklep/produkt/shima-xrs/

Pamiętajcie, że w razie upadku odruchowo organizm wyrzuca ręce przed siebie w celu amortyzacji uderzenia, a to własnie po wewnętrznej stronie dłoni znajdują się zakończenia nerwowe i naskórek ten jest niezwykle trudno odtworzyć w razie uszkodzenia.

Idąc dalej wymienić należy wygodne spodnie z protektorami na kolana, których zadaniem będzie ograniczenie możliwości uszkodzenia kończyn podczas wypadku. Dla osób ceniących sobie wygodę i indywidualizm dostępne są spodnie wzmacniane kevlarem, niezwykle wytrzymałym materiałem wykorzystywanym przy produkcji kamizelek kuloodpornych.

No i oczywiście obuwie. Niedopuszczalna jest jazda motocyklem, czy skuterem w klapkach, japonkach, lub innym obuwiu miękkim albo otwartym.

W razie upadku takie obuwie nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa!

Podobnie jak w przypadku dłoni, tak i na wewnętrznej powierzchni stopy znajdują się zakończenia nerwowe całego organizmu, które są prawie niemożliwe do rekonstrukcji.

https://www.youtube.com/watch?v=GgKoXzbw13E

Przydają się również takie rzeczy, jak odzież termiczna i pas nerkowy, ale możemy doposażyć się w nie w późniejszym terminie.

Biorąc powyższe sugestie pod uwagę można przystąpić do wyszukania i zakupu wymarzonego motocykla.

GROMOTTO
Akcesoria Motocyklowe 

www.gromotto.com kontakt@gromotto.com

Autor wpisu: THUNDER LIGHTNING

Tytuł wpisu: JAK ROZPOCZĄĆ SWOJĄ MOTOPRZYGODĘ