ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

Posted on Posted in Motostory

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 Dokładnie 23.07.2016, czyli w zeszły weekend odbył się kolejny zlot motocyklowy z cyklu MOTOZLOTY.COM. Zważywszy na fakt, iż pogoda rozpieszczała w weekend, zasadne było pojawić się na tej imprezie. W towarzystwie ekipy z Kolec Motor House i fanpage'u Choppers Cruisers Cafe Racers Wrocław wyruszyliśmy z Wrocławia na południe. Postanowiliśmy w miarę możliwości unikać głównych dróg, czyli w tym przypadku trasy nr 8. Płynęliśmy trasą prowadzącą przez małe miejscowości, obfitującą w piękne widoki. Nie była zbyt uczęszczana przez pojazdy spalinowe, więc jechało się przyjemnie i bezpiecznie. Dystans z Wrocławia do Zieleńca pokonaliśmy w jakieś 3 godziny przystając po drodze na tankowanie i pogaduchy. Uznaliśmy, że w wyjeździe na ten zlot najważniejsza jest trasa która jak co roku zachwyca bogactwem górskich krajobrazów. Zwłaszcza odcinek kiedy zjeżdża się z "8" jedzie się leśnym tunelem i krętymi winklami pod górę w stronę Zieleńca.

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

W Zieleńcu udaliśmy się prosto na teren zlotu. Wstęp, to kwota zaledwie 20 zł z motocyklem, a 10 zł za osobę, czyli całkiem przyzwoicie. W tej cenie do dyspozycji mamy pole namiotowe, toalety, oraz strefę gastronomiczną, połączoną ze sceną koncertową. Pole namiotowe usytuowane było w takim miejscu, że trudno sobie wyobrazić lepsze na biwak. Górzysta panorama o poranku jest imponująca w tym miejscu, gwarantuję.

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

Szybko rozbiliśmy namioty, ale  było tak upalnie, że postanowiliśmy wsiąść na motocykle, by się trochę przewietrzyć.

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

Skierowaliśmy się w stronę granicy z Czechami.

Po drodze mijaliśmy wielu motocyklistów i rowerzystów, machając do nich "lewą", więc warto zachować tam uwagę. Jadąc malowniczą Autostradą Sudecką dotarliśmy do miejscowości Rudawa. W jej sercu mieści się fantastycznie położony pensjonat Orlica z własnym zbiornikiem wodnym, stawem hodowlanym i jednymi z najlepszych pstrągów, jakie miałem przyjemność próbować. Dlatego z przyjemnością zatrzymaliśmy się na obiad.

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

Owce wypasane.

Obiad zjedzony, nad pstrągiem nie będę się rozwodził bo po prostu trzeba tam pojechać i spróbować, a zachwyt wyrazić pod postem na dole strony w komentarzach.

Trochę czasu poświeciliśmy na leniuchowanie na trawie. A nawet na małą kąpiel w stawie, by zaznać trochę orzeźwienia, gdyż słupek rtęci poszybował wysoko ponad temperaturę 30 stopni.

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

Po dłuższej chwili nad wodą wróciliśmy z powrotem na teren zlotu. Rozpoczął się koncert, można było napić się piwka i wczuć się w dźwięki gitar elektrycznych.

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

Poleciały szlagiery legendarnego zespołu Metallica, idealnie wpisujące się w klimat zlotu. Większość z nas wychowała się na nich. A na koniec fajerwerki rozświetliły noc paletą barw na niebie. Uczestnicy zlotu pomaszerowali do namiotów.

Poranek przywitał nas ulewą, ale na szczęście nie trwała długo. Trzeba było jednak odczekać, aż tropiki w namiotach przeschną. W tym czasie udaliśmy się do pobliskiego pensjonatu "Bida z Nędzą" gdzie za 15 zł można było przekąsić śniadanie i napić się kawy.

ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016 ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016

Obiad tradycyjnie w Rudawie, zgodnie z zaleceniem, że ryby są zdrowe i powinny być podstawą diety.

Ciężko było opuścić to miejsce, bo jest po prostu specyficzne, relaksujące, a ludzie gościnni.

Ale trzeba było wracać do domu... Bez wątpienia jeszcze tam wrócimy, a zlot w Zieleńcu może liczyć na naszą frekwencję.

GROMOTTO
Akcesoria Motocyklowe 

www.gromotto.com
kontakt@gromotto.com

Autor wpisu: THUNDER LIGHTNING

Tytuł wpisu: ZLOT MOTOCYKLOWY ZIELENIEC 2016